HAKKIMIZDA

Bizler ülkemizde eğitim veren üniversitelerde Beden eğitimi ve spor yüksek okullarında eğitimlerimizi tamamlamış ,Yüksek lisans boyutunda (otizm ve spor) alanında eğitimlerimize devam eden Beden eğitimi ve spor öğretmenleriyiz.2001 Yılında informal olarak   Başlayan çalışmalarımız ,2006 yılında formal olarak devam ederek ,2011 yılında Antalya Alanya ve İstanbul da OTİSİUM otizm spor yaşam uygulama merkezi olarak kurumsallaşmasını tamamlamıştır. “Otisium” programlarını uygulamakta olan kurumumuz Bilimsel ve akademik yönde çalışmalar yapmakta olup Türkiye de ve Dünya da farklı ülkeler tarafından takdir edilmektedir.

Misyon

Otizmli Bireylerin;

SPOR İLE YAŞAM ‘ Sporu yaşam biçimi haline dönüştürmek’
Bireyin birine bağımlı yaşaması değil, yaşam koşullarına alışmış, yaşam becerilerini ve yeteneklerini kullanan birey olarak yaşamasını sağlamak.Temel spor becerilerin doğru tekniklerini öğreterek, özel spor becerileri kazanmasını sağlamak. Böylece becerileri zevk alarak yapmasını sağlamak.

Spor çalışmaları ile büyümesinde, olgunlaşmasında, sosyalleşmesinde önemli rol oynamak.
Spor çalışmaları ile fiziksel, zihinsel ve ruhsal gelişimin sağlanması.
Öz güven oluşumu.
Spor okulları ile yardımlaşma, paylaşma duygularının gelişmesi ve yaş gurubu öğrenciler ile kaynaşması.
Otizimli bireylere yönelik olarak verilen beden eğitimi ve spor uygulamaları ile Otizimli bireylerde gelişim alanlarında karşılaşılan eksikliklerin tamamlanarak; Otizmli bireylerin sosyal hayatta var olabilmelerinin sağlanmasıdır.